Boksze Osada 10 A
Poland, 16-515 Puńsk

+48 605-888-409
falko@falko-ryby.eu

 

Jezioro Boksze jest Super łowiskiem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla wędkarzy, rybakom wstęp surowo wzbroniony. Ogólnie posiadamy 11 jezior z czego jezioro Boksze jest naszym oczkiem na którym w ogóle nie stawiamy sieci, ryby odławiają tylko i wyłącznie wędkarze.
Jezioro Boksze znajduje się na terenie gminy Puńsk. Dogodnym dojazdem do jeziora drogami Suwałki-Szypliszki-Smolany-Boksze lub Augustów-Sejny-Smolany-Boksze. Powierzchnia jeziora 102,04 ha.
Jezioro Boksze składa się z dwóch różnych pod względem wędkarskim zbiorników:
Czym może zaskoczyć nas zbiornik północny?

Zbiornik północny to raj dla drapieżników w którym spotkanie z okoniem, sumem czy szczupakiem nie powinno zaskoczyć Szanownych Wędkarzy. Maksymalna głębokość tej części zbiornika wynosi 22 m, a średnia 7,3 m. Jeśli chodzi o okonia to latem najlepiej szukać go na zwałach górek lub tuż za trzcinowymi cyplami. Są to idealne miejsce na okonia. Szczupaka na tym jeziorze jest jak chwastu lecz w okresie wiosenno letnim trzeba szukać go na płytszych partiach wody i blisko trzcinowisk.
Co możemy złowić w zbiorniku południowym?
Zbiornik południowy jest płytszy - max. gł. 12,5 m i śr. 6 m. Typ leszczowy - tu można liczyć na okazy leszcza, suma, węgorza, płoci, lina a na górkach także dorodne okonie.
Górki okoniowe zlokalizowane są po lewej stronie na przeciwko pola biwakowego Gminnego oraz duża górka znajduje sie po lewej stronie naszej przystani wędkarskiej.
Lina w okresie letnim znajdziemy najszybciej przy wyspie na płytkich partiach wody gdzie ma dogodne warunki do wygrzewania oraz żeru. Przy pomoście na wyspie jest idealne miejsce na złapanie przepięknego złotego lina lub na pomoście zlokalizowanego po prawej stronie od naszego mola.
Jezioro posiada rozwiniętą linię brzegową z licznymi spłyceniami i zatoczkami. Roślinność wynurzona porasta strefę litoralu przerywanym pasem, zaś zanurzona występuje na 37 % powierzchni dna jeziora.
Przewodnimi gatunkami ryb w jeziorze Bokszą jest : szczupak, lin, płoć, leszcz, sum i węgorz a także występują tutaj dorodne karpie, sandacze, bolenie oraz wzdręgi.
Organizujemy zawody wędkarskie z możliwością biesiady przy pieczonym dziku, domowym bigosie a na deser do kawy regionalny przysmak – sękacz.

Dokładamy wszelkich starań aby nasi wędkarze byli zadowoleni z naszego łowiska i ażeby ryb w nim nie brakowało. Dlatego też systematyczne zarybienia nie tylko wylęgiem ale też i większymi okazami dają najskuteczniejsze rezultaty. Jezioro Boksze rok rocznie zarybiamy takimi gatunkami ryb jak szczupak, sandacz, węgorz, lin i karp.
Przykładowe filmy z zarybień
Nad jeziorem znajduje się luksusowe gospodarstwo agroturystyczne oraz domki całoroczne. Posiada ono przestronny dom, w którym można zatrzymać się w luksusowych pokojach 2-osobowych, z łazienką , TV i wi-fi oraz piętrowe domki 4 i 8 –osobowe z 2-osobowymi sypialniami na górze oraz łazienkami i pokojami wypoczynkowym z aneksem kuchennym, posiadającym kuchnię gazową, TV, lodówkę oraz wszelkie dodatki kuchenne.
Do dyspozycji wędkarzy są dobre i wygodne łodzie, jak również ładna plaża i 3 pomosty, z których można poławiać leszcze, liny, wzdręgi i płocie, a nawet sumy, węgorze i szczupaki. Również zostało wybudowane duże molo na jeziorze ze stołami i ławami dla Szanownych Wędkarzy, gdzie można wygodnie usiąść przy ognisku z wędką w reku lub odpocząć w wygodnym hamaku w zadrzewieniach. Cisza i spokój są nieodzownym elementem wypoczynku wklejonym w piękny pejzaż uroczego jeziora Boksze.

Poniżej prezentujemy okazy złapane oraz w dużej części wypuszczone z powrotem do jeziora Boksze.

  • Boksze_2012 056
  • DSC08362
  • DSC08365
  • DSC08389
  • DSC08390
  • IMG_2136
  • Jacek Michalski Ruda Śląska Szczupak 72 cm na żywca
  • Jurek złapał 80 cm, ja 95 cm.
  • LINnn
  • Obraz 019
  • P1000886
  • P1000900
  • P1015910
  • P6250041
  • P7100206
  • WP_20151023_007
  • sumek_2_1
  • Boksze 001
  • Boksze 002
  • Boksze 003
  • Boksze 004
  • Boksze 005
  • Boksze 006
  • Boksze 007
  • Boksze 008
  • Boksze 009
 

 

Jezioro Ryngis położone jest na terenie gminy Sejny na skraju Puszczy Augustowskiej.

Dogodny dojazd do jeziora drogą Augustów-Giby-Poćkuny-Berżniki- -Wigrańce.

Powierzchnia jeziora zajmuje 25,49 ha. Maksymalna głębokość wynosi 16,8 m, a średnia 4,7 m;

Typ jeziora: leszczowy

Linia brzegowa jeziora silnie rozwinięta, tworzy kilka zatok i półwyspów.

Konfiguracja dna bardzo urozmaicona z licznymi zagłębieniami i podwodnymi górkami.

Roślinność wynurzona porasta 86 % linii brzegowej do 1,6 m głębokości, a zanurzona porasta całą misę dna jeziora do 4 m głębokości.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku to: karaś, leszcz, lin, okoń, płoć, szczupak, węgorz, wzdręga

Andrzej Falkowski : +48 605888409

 

 

 

 

Jezioro Kielig położone jest na terenie gminy Sejny na skraju Puszczy Augustowskiej w sąsiedztwie miejscowości Berżnik. Dogodny dojazd do

jeziora drogą Augustów-Giby-Poćkuny-Berżnik. Powierzchnia jeziora zajmuje 12,24 ha. Maksymalna głębokość wynosi 6,9 m, a średnia 3,8 m;

Typ jeziora: karpiowe

Do południowo-wschodniej zatoki uchodzi rzeka Kunisianka.

Głęboczek usytuowany jest w płd. części jeziora

Roślinność wynurzona porasta strefę litoralu na całej długości do 1,6 m głębokości, a zanurzona porasta całą misę dna jeziora do 3,2 m

głębokości.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku to: karaś, karp, leszcz, lin, okoń, płoć, sandacz, szczupak, ukleja węgorz, wzdręga

Polecam to jezioro szczególnie wędkarzom lubiącym karpiwe zasiadki.

Nad jeziorem usytuowane są kwatery agroturystyczne. Istnieje możliwość wypożyczenia łódek.

Andrzej Falkowski : +48 605888409

 

 

Jezioro Iłgielk położone jest na terenie gminy Sejny na skraju Puszczy Augustowskiej.

Dogodny dojazd do jeziora drogą Augustów-Giby-Poćkuny-Berżniki- -Wigrańce.

Powierzchnia jeziora zajmuje34,16 ha. Maksymalna głębokość wynosi 12,5 m, a średnia 4,6 m;

Typ jeziora: leszczowy

Roślinność wynurzona porasta 92 % linii brzegowej do 1,6 m głębokości, a zanurzona porasta całą misę dna jeziora do 3,6 m głębokości.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku to: karaś, leszcz, lin, okoń, płoć, szczupak, węgorz, wzdręga

Andrzej Falkowski : +48 605888409

 

 

Jezioro Gajlik położone jest na terenie gminy Sejny na skraju Puszczy Augustowskiej.

Dogodny dojazd do jeziora drogą Augustów-Giby-Poćkuny-Berżniki.

Powierzchnia jeziora zajmuje16,99 ha. Maksymalna głębokość wynosi 6,9 m, a średnia 3 m.

Do południowo-wschodniej zatoki uchodzi rzeka Kunisianka.

Głęboczek usytuowany jest w płd. części jeziora

Typ jeziora: leszczowy.

Roślinność wynurzona porasta strefę litoralu na całej długości do 1,6 m głębokości, a zanurzona porasta całą misę dna jeziora do 3,2 m

głębokości.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku to: karaś, leszcz, lin, okoń, płoć, szczupak, węgorz, wzdręga

Wszyscy, którzy cenią sobie ciszę i spokój znajdą wszystko to nad tym właśnie jeziorem. Ryb na pewno nie zabraknie.

Andrzej Falkowski : +48 605888409

 

 

Jezioro Berżniak położone jest na terenie gminy Sejny na skraju Puszczy Augustowskiej obok wsi Półkoty.

Dogodny dojazd do jeziora drogą Augustów-Giby-Berżniki.

Powierzchnia jeziora zajmuje 87,35 ha. Maksymalna głębokość wynosi 38,8 m, a średnia 10,5 m;

Typ jeziora: sielawowy.

Jezioro składa się z szeregu głęboczków rozłożonych wzdłuż rynny, ale najgłębsza część znajduje się w południowej zatoce.

W południowej części jeziora znajduje się wyspa o powierzchni 0,2 ha z polem namiotowym. Brzegi jeziora na ogół strome, jedynie w zatokach,

wokół wyspy i cypli łagodnie opadają w kierunku głęboczka.

Roślinność wynurzona porasta linię brzegową na całej długości wąskim pasem.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku: szczupak, okoń, węgorz, sieja, leszcz, sielawa, leszcz, krąp, lin, karaś, płoć, wzdręga, ukleja

Wędkarze mogą liczyć tu na okazy okonia i przede wszystkim bardzo dużego leszcza i siei.

Andrzej Falkowski : +48 605888409

 
Jezioro Szejpiszki w Zlewni Rzeki Marycha nr.9 położony jest w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminach Krasnopol i Puńsk.
Dogodny dojazd do Jeziora trasą Augustów – Sejny – Babańce - Klejwy
Powierzchnia jeziora Szejpiszki wynosi 77,84 ha. Długość maksymalna 2200m, szerokość maksymalna 500m.
Jezioro te zalicza się do polodowcowych zbiorników rynnowych. Jego linia jest dobrze rozwinięta, dno urozmaicone. Północna część jeziora to typowa rynna polodowcowa, część południowa jest bardziej zróżnicowana z wieloma górkami podwodnymi i głęboczkami. Głębokość maksymalna wynosi 21,6 m zaś średnia 7,4 m.
Gatunkami ryb przewodnimi w tym jeziorze jest sandacz, leszcz, lin, węgorz i okoń ale też nie brakuje dorodnych okazów szczupaka, płoci, karpia, karasia czy suma.
Andrzej Falkowski : +48605888409
 

Jezioro Klejwy w Zlewni Rzeki Marycha nr.9 położony jest w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminach Krasnopol i Puńsk.
Dogodny dojazd do Jeziora trasą Augustów – Sejny – Babańce - Klejwy
Powierzchnia jeziora Klejwy wynosi 13,75 ha . Długość maksymalna 680m, szerokość maksymalna 260m.
Jezioro te zalicza się do polodowcowych zbiorników rynnowych. Roślinność wynurzona otacza brzegi przerywanym pasem na około 60% długości linii brzegowej. Największe jej skupiska porastają wschodni i południowy brzeg jeziora. Głębokość maksymalna wynosi 30,2 m zaś średnia 9,6 m.
Gatunkami ryb przewodnimi w tym jeziorze jest szczupak, lin, płoć, leszcz oraz sieja a także występują tutaj takie gatunki ryb jak węgorz, wzdręga, karp oraz okoń.
Andrzej Falkowski : +48605888409

 

 

Jezioro Białe położone jest na terenie gminy Giby, w sąsiedztwie miejscowości Białowierśnie, Białogóry, Białorzeczka. Dogodny dojazd do jeziora drogą Augustów - Giby - Białowierśnie. Powierzchnia jeziora zajmuje 73,98 ha, kształt wydłużony. Maksymalna głębokość - 15,1 m (głęboczek znajdujący się w południowej części zbiornika), średnia głębokość to 6,3 m. Jezioro Białe posiada dno pofałdowane, a na pewnych odcinkach kamieniste. Roślinność wynurzona występuje wąskim, przerywanym pasem na około 80% powierzchni linii brzegowej, zaś roślinność zanurzona zajmuje około 33% powierzchni dna jeziora. Jezioro Białe należy do typu jezior leszczowych. Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku: leszcz, lin, okoń, płoć, sum, szczupak, wzdręga, węgorz Andrzej Falkowski : +48 605888409

 

 

Obwód rybacki rzeki Hołnianka nr.1 Jezioro Hołny położone jest w północno - wschodniej Polsce w województwie Podlaskim, powiat Sejneński, gmina Sejny, Jest to zlewnia rzeki Niemen. Jezioro Holny znajduje się na wysokości 133m.n.p.m.
Jezioro o powierzchni 158,1ha. Długość maksymalna 3500m, długość efektywna 1800m. Szerokość maksymalna 850m. Średnia głębokość zbiornika wynosi 5,8m maksymalna 15,2m. Długość linii brzegowej wynosi 9875m.
Jezioro jest bardzo atrakcyjne pod względem rybostanu. Można spotkać duże okazy szczupaka, sandacza, okonia, siei i leszcza oraz przepiękne złote liny.
Jeśli mamy chęć zapolowania na dobrego szczupaka zimą musimy wybrać się na różnego rodzaju blaty i górki ponieważ w takich miejscach przebywają największe okazy. Zaś latem na górkach możemy spotkać dorodnego okonia a na zwałach górek przepiękne okazy sandacza. Górki zlokalizowane są na przeciwko Dworku Miłosza i Politechniki Bialostockiej Ośrodku wypoczynkowego a także na przeciwko drogi na Berżniki. Jeśli chodzi o szczupaka latem siedzą w brzegu. Dużo jest zakoli w trzcinach. Rzut w takie miejsce daje 60% powodzenia że pożre nasza gumę.
Jeśli pragniemy złapać dorodnego leszcze nie mówiąc tu o leszczakach czy płoci bo tego to jest pełno i wszędzie gdzie zanęcimy to mamy pełne kosze ale chodzi o te dorodne okazy które niechętnie przychodzą na naszą zanętę. Najlepiej go szukać na głębokości 4m na małych głęboczkach przed buchtami. Dobrym też miejscem na dużego leszcza jest wejście do buchty w Ogodnikach jadąc drogą na Krasnogrudę. Można też ładnie połowić niedaleko ośrodka wypoczynkowego gdzie można wypożyczyć łódkę.

Licencje na połów możemy kupić na Stacji benzynowej „TANK FULL” w Sejnach znajduje sie na wyjeździe na Ogrodniki po prawej stronie Vis-a-Vis stacji benzynowej Lotos.
Miejsca noclegowe nad jeziorem możemy dostać w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej gdzie nieopodal znajduje się restauracja 'Morena' z regionalnymi potrawami. Nocleg możemy również znaleźć w miejscowych agroturystykach w miejscowości Ogrodniki i Krasnogruda.

Dzierżawca jeziora zarybia z myślą o wędkarzach. Którzy przyjadą z wielką chęcią zapolować na suma, sandacza czy szczupaka, nie wspominając o dorodnym leszczu czy linie a nawet spod lodu na sieję.

Andrzej Falkowski : +48 605888409

  • 37814646
  • 76216347
  • 8997116
  • 91059499
  • 97_full
  • Holny
  • IMG_4059
  • gal
  • jezioroHolny